Căutaţi după localitate, cartier, judeţ, preot etc. Dacă nu găseşte nimic, vă rugăm să deschideţi una din paginile de mai jos:
În atenţia preoţilor, persoanelor consacrate, credincioşilor: Conform Regulamentului (UE) 2016/679 aplicabil din 25 mai 2018, dacă doriţi ca datele dumneavoastră personale (telefon, e-mail) să apară în mod public (la pagina parohiei, misiunii, mănăstirii sau comunităţii în care activaţi) pentru credincioşii greco-catolici şi vizitatorii acestui site, vă rugăm să ne trimiteţi acordul scris împreună cu datele de contact pe adresa: contact@parohiigreco-catolice.ro şi le vom publica pe acest site în cel mai scurt timp. Vă mulţumim.

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Şematisme greco-catolice (anuare)

Lista este în curs de actualizare şi este grupată pe arhieparhia majoră şi pe eparhii.

Arhieparhia Majoră (fostă Arhidieceză Mitropolitană):

cuprinde şi Eparhia de Bucureşti (până în anul 2014 a fost protopopiat şi apoi vicariat de Bucureşti sub jurisdicţia Arhieparhiei de Alba Iulia şi Făgăraş)

Eparhia de Cluj-Gherla (Gherla):

Eparhia de Lugoj (Lugoş):

Eparhia de Maramureş:

Eparhia de Oradea (Oradea Mare):

Pagini de internet cu şematisme greco-catolice:

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.