A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Termene, condiţii şi confidenţialitate

Lăudat să fie Isus!

• Rugaţi-vă pentru Biserică şi pentru toţi cei care o slujesc cu vrednicie.

Despre:

• Site-ul ”Parohii şi comunităţi greco-catolice româneşti” (www.parohiigreco-catolice.ro) este non-comercial şi non-profit, construit pe bază de voluntariat, iar accesarea acestuia se face absolut gratuit.
  • Scopul acestui site este de a face mai cunoscută şi mai vizibilă pe internet Biserica Română Unită cu Roma, Greco-Catolică.

Termene şi condiţii:

• Reclamele de pe acest site sunt parteneriate gratuite sau campanii de ajutorare.
  • Facem tot posibilul ca datele de pe acest site să fie corecte şi de actualitate.
  • Informaţiile sunt luate de pe pagini de internet cu acces public, reţele de socializare, din cărţi, reviste, ziare sau ne-au fost comunicate de către preoţi, persoane consacrate sau credincioşi.
  • Nu ne putem asuma nicio răspundere pentru trimiterile (linkurile / legăturile) către site-uri externe, materiale video, audio sau transmisii în direct (live) asupra cărora nu avem niciun control, acestea fiind funcţionale la data adăugării pe site.
  • Toate comentariile de pe acest site sunt moderate.
  • Nu aprobăm comentarii ce conţin date personale (nume, prenume, număr de telefon, adresă de e-mail etc.) numai cu acordul scris al persoanei respective trimis la adresa de e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro sau ca mesaj pe Facebook. Vă mulţumim pentru înţelegere.
  • Orice propunere cu privire la îmbunătăţirea site-ului (organizare, design etc.) este întotdeauna binevenită.
  • Ne rezervăm dreptul de a adăuga, modifica şi şterge materiale fără o notificare prealabilă în scopul actualizării şi corectării informaţiilor.

Date personale:

• Conform Regulamentului (UE) 2016/679 aplicabil din 25 mai 2018, dacă doriţi ca datele dumneavoastră personale (nume, prenume, telefon, e-mail) să apară în mod public la pagina parohiei, misiunii, mănăstirii sau comunităţii în care activaţi, vă rugăm să ne trimiteţi acordul scris la una dintre adresele: grecocatolicbru@gmail.com, contact@parohiigreco-catolice.ro sau ca mesaj pe Facebook şi le vom publica pe acest site.
  • Prin trimiterea anunţurilor, ştirilor, evenimentelor, informaţiilor, fotografiilor, materialelor video, ziarelor, revistelor, broşurilor, foilor parohiale etc. vă daţi consimţământul ca numele şi prenumele dumneavoastră (fără alte date personale) să apară în mod public pe site-urile pe care le publicăm gratuit (www.parohiigreco-catolice.ro, Facebook, Google, YouTube, Issuu, Scribd).
  • Pentru modificarea, completarea sau ştergerea datelor dumneavoastră personale (nume, prenume, telefon, e-mail), vă rugăm să ne trimiteţi un mesaj la una dintre adresele: grecocatolicbru@gmail.com, contact@parohiigreco-catolice.ro sau ca mesaj pe Facebook şi le vom rezolva în cel mai scurt timp.

Drepturi de autor:

• Toate imaginile şi documentele (fişierele) au sursa indicată (autor şi / sau site). Drepturile de autor aparţin exclusiv proprietarilor acestora (persoane fizice, instituţii, companii, site-uri etc.).
  • Pozele realizate de www.parohiigreco-catolice.ro şi informaţiile de pe acest site pot fi preluate pentru uz personal, non-comercial sau comercial, în mod absolut gratuit, cu rugămintea de a preciza sursa.

Vă mulţumim pentru vizită şi colaborare.

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Doriţi să actualizaţi datele unei instituţii sau programul liturgic? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.