Publicăm on-line gratuit

Dorim să ajutăm parohiile, mănăstirile, misiunile, comunităţile greco-catolice publicând şi distribuind pe internet (on-line) absolut gratuit:

Informaţii și program liturgic:

Pentru adăugarea, modificarea, ştergerea unor date de pe acest site (hram, adresă, program liturgic, istoric, diverse etc.) vă rugăm să ne scrieţi:
  • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro sau grecocatolicbru@gmail.com
  • mesaj pe Facebook
  • printr-un comentariu la pagina parohiei, eparhiei, mănăstirii sau comunităţii.

Fotografii, albume foto, materiale video:

Vă rugăm să le trimiteţi:
    Imaginile vor fi publicate prin serviciul gratuit Google Foto. Va exista un link (o legătură) de pe pagina parohiei, mănăstirii, comunităţii etc. spre fotografie sau spre albumul foto.

Anunţuri, ştiri, evenimente:

Vă rugăm să le trimiteţi:
      • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro sau grecocatolicbru@gmail.com
      • mesaj pe Facebook
        Anunţurile, ştirile, evenimentele vor fi distribuite public pe pagina noastră de Facebook.

Ziare, reviste, broşuri, foi parohiale etc.:

Vă rugăm să le trimiteţi în format PDF:
          • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro
          • prin Filemail.com, WeTransfer.com sau oricare alt serviciu gratuit de transfer (dacă fişierele sunt mai mari de 25 MB)
            Materialele vor fi publicate on-line pe Google, accesul la ele fiind public şi vor putea fi descărcate (download) de către cititori.

De pe pagina parohiei, mănăstirii, comunităţii etc. va fi un link (o legătură) spre materialul trimis de dumneavoastră.

Date personale:

Conform Regulamentului (UE) 2016/679 aplicabil din 25 mai 2018, dacă doriţi ca datele dumneavoastră personale (nume, prenume, telefon, e-mail) să apară în mod public la pagina parohiei, misiunii, mănăstirii sau comunităţii în care activaţi, vă rugăm să ne trimiteţi un mail la una dintre adresele: grecocatolicbru@gmail.com, contact@parohiigreco-catolice.ro sau ca mesaj pe Facebook şi le vom publica pe acest site.

Pentru modificarea, completarea sau ştergerea datelor dumneavoastră personale (nume, prenume, telefon, e-mail), vă rugăm să ne trimiteţi un mail la una dintre adresele: grecocatolicbru@gmail.com, contact@parohiigreco-catolice.ro sau ca mesaj pe Facebook şi le vom modifica sau şterge în cel mai scurt timp.

Vizualizaţi harta pe tot ecranul

Harta cu parohiile şi comunităţile din străinătate (diasporă):

Vizualizaţi harta pe tot ecranul

Harta cu mănăstirile din România şi străinătate (diasporă):

Vizualizaţi harta pe tot ecranul

Harta cu Arhieparhia Majoră şi Eparhiile greco-catolice româneşti: