Publicăm şi distribuim on-line gratuit

• Dorim să ajutăm parohiile, mănăstirile, misiunile, comunităţile greco-catolice publicând şi distribuind pe internet (on-line) absolut gratuit:

- informaţii:

• Pentru adăugarea, modificarea, ştergerea unor date de pe acest site (hram, adresă, program liturgic, istoric, diverse etc.) vă rugăm să ne scrieţi:
    • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro sau grecocatolicbru@gmail.com
    • mesaj pe Facebook
    • printr-un comentariu la pagina parohiei, eparhiei, mănăstirii sau comunităţii.

- program liturgic:

• Dorim să ajutăm credincioşii să găsească mai uşor când se celebrează Sfânta Liturghie în bisericile şi capelele greco-catolice din România şi străinătate (diasporă).
  • De aceea, vă rugăm să ne trimiteţi programul liturgic (text sau fotografie):
    • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro sau grecocatolicbru@gmail.com
    • mesaj pe Facebook
    • printr-un comentariu la pagina parohiei, mănăstirii sau comunităţii.

- fotografii, albume foto:

• Vă rugăm să le trimiteţi:
  • Imaginile vor fi publicate prin serviciul gratuit Google Foto. Va exista un link (o legătură) de pe pagina parohiei, mănăstirii, comunităţii etc. spre fotografie sau spre albumul foto.

- anunţuri, ştiri, evenimente:

- materiale video:

• Vă rugăm să le trimiteţi:
    • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro sau sau grecocatolicbru@gmail.com
    • prin Filemail.com, WeTransfer.com sau orice alt serviciu gratuit de transfer (dacă materialele sunt mai mari de 25 MB)
  • Filmuleţele vor fi publicate pe canalul nostru YouTube. De pe site (pagina parohiei, mănăstirii, comunităţii etc.) va fi un link (o legătură) spre materialul video.

- ziare, reviste, broşuri, foi parohiale etc.:

• Vă rugăm să le trimiteţi în format PDF:
    • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro
    • prin Filemail.com, WeTransfer.com sau orice alt serviciu gratuit de transfer (dacă fişierele sunt mai mari de 25 MB)
  • Materialele vor fi publicate on-line pe Google, accesul la ele fiind public şi vor putea fi descărcate (download) de către cititori.
  • De pe pagina parohiei, mănăstirii, comunităţii etc. va fi un link (o legătură) spre materialul trimis de dumneavoastră.

Date personale:

• Conform Regulamentului (UE) 2016/679 aplicabil din 25 mai 2018, dacă doriţi ca datele dumneavoastră personale (nume, prenume, telefon, e-mail) să apară în mod public la pagina parohiei, misiunii, mănăstirii sau comunităţii în care activaţi, vă rugăm să ne trimiteţi acordul scris la una dintre adresele: grecocatolicbru@gmail.com, contact@parohiigreco-catolice.ro sau ca mesaj pe Facebook şi le vom publica pe acest site.
  • Prin trimiterea anunţurilor, ştirilor, evenimentelor, informaţiilor, fotografiilor, materialelor video, ziarelor, revistelor, broşurilor, foilor parohiale etc. vă daţi consimţământul ca numele şi prenumele dumneavoastră (fără alte date personale) să apară în mod public pe site-urile pe care le publicăm gratuit (www.parohiigreco-catolice.roFacebookGoogleYouTubeIssuuScribd).
  • Pentru modificarea, completarea sau ştergerea datelor dumneavoastră personale (nume, prenume, telefon, e-mail), vă rugăm să ne trimiteţi un mesaj la una dintre adresele: grecocatolicbru@gmail.com, contact@parohiigreco-catolice.ro sau ca mesaj pe Facebook şi le vom rezolva în cel mai scurt timp.

Parohia Greco-Catolică Blaj I - Catedrala ”Sfânta Treime”, Alba

Hram: Sfânta Treime

Parohia Greco-Catolică din Cluj - Andrei Mureşanu, Cluj-Napoca

Hram: Sfântul Iosif