A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş - Ș (SH) | T | Ţ - Ț (TZ) | U | V | Z

Publicăm şi distribuim on-line gratuit

Dorim să ajutăm parohiile, mănăstirile, misiunile, comunităţile greco-catolice publicând şi distribuind pe internet (on-line) absolut gratuit:

- informaţii:

• Pentru adăugarea, modificarea, ştergerea unor date de pe acest site (hram, adresă, program liturgic, istoric, diverse etc.) vă rugăm să ne scrieţi:
    • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro sau grecocatolicbru@gmail.com
    • mesaj pe Facebook
    • printr-un comentariu la pagina parohiei, eparhiei, mănăstirii sau comunităţii.

- program liturgic:

• Dorim să ajutăm credincioşii să găsească mai uşor când se celebrează Sfânta Liturghie în bisericile şi capelele greco-catolice din România şi străinătate (diasporă).
  • De aceea, vă rugăm să ne trimiteţi programul liturgic (text sau fotografie):
    • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro sau grecocatolicbru@gmail.com
    • mesaj pe Facebook
    • printr-un comentariu la pagina parohiei, mănăstirii sau comunităţii.

- fotografii, albume foto:

• Vă rugăm să le trimiteţi:
  • Imaginile vor fi publicate prin serviciul gratuit Google Foto. Va exista un link (o legătură) de pe pagina parohiei, mănăstirii, comunităţii etc. spre fotografie sau spre albumul foto.

- anunţuri, ştiri, evenimente:

- materiale video:

• Vă rugăm să le trimiteţi:
    • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro sau sau grecocatolicbru@gmail.com
    • prin Filemail.com, WeTransfer.com sau orice alt serviciu gratuit de transfer (dacă materialele sunt mai mari de 25 MB)
  • Filmuleţele vor fi publicate pe canalul nostru YouTube. De pe site (pagina parohiei, mănăstirii, comunităţii etc.) va fi un link (o legătură) spre materialul video.

- ziare, reviste, broşuri, foi parohiale etc.:

• Vă rugăm să le trimiteţi în format PDF:
    • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro
    • prin Filemail.com, WeTransfer.com sau orice alt serviciu gratuit de transfer (dacă fişierele sunt mai mari de 25 MB)
  • Materialele vor fi publicate on-line pe conturile noastre de Issuu.com sau Scribd.com, accesul la ele fiind public, însă fără posibilitatea de a fi descărcate (download).
  • Dacă doriţi să poată fi descărcate de către cititori, vă rugăm să ne anunţaţi.
  • De pe pagina parohiei, mănăstirii, comunităţii etc. va fi un link (o legătură) spre materialul trimis de dumneavoastră.

Alte site-uri unde puteţi trimite anunţuri sau ştiri:

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.