A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Publicăm şi distribuim on-line anunţuri, ştiri, informaţii, fotografii, materiale video, ziare, reviste, foi parohiale etc.

Dorim să ajutăm parohiile, mănăstirile, misiunile, comunităţile etc. publicând gratuit:

- informaţii:

• Pentru adăugarea, modificarea, ştergerea unor date de pe acest site (hram, adresă, program liturgic, istoric, diverse etc.) vă rugăm să ne scrieţi:
    • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro
    • mesaj pe Facebook
    • printr-un comentariu la postarea respectivă (parohia, eparhia, mănăstirea etc.).
  • Atenţie! Nu aprobăm comentariile ce conţin date personale (nume, prenume, număr de telefon, adresă de e-mail etc.) numai cu acordul scris al persoanei respective trimis pe e-mail sau ca mesaj pe Facebook. Vă mulţumim pentru înţelegere.

- fotografii, albume foto:

• Vă rugăm să le trimiteţi:
  • Foarte important ca pozele să fie făcute de dumneavoastră sau să aveţi acordul persoanei care le-a fotografiat.
  • Imaginile vor fi publicate prin serviciul gratuit Google Foto, se va menţiona numele şi prenumele fotografului, iar accesul la ele va fi public.
  • Va exista un link (o legătură) de pe site (pagina parohiei, mănăstirii, misiunii, comunităţii etc.) spre fotografie sau spre albumul foto.

- anunţuri, ştiri, evenimente:

- materiale video:

• Vă rugăm să le trimiteţi:
    • pe e-mail: grecocatolicbru@gmail.com
    • prin Filemail.com, WeTransfer.com sau orice alt serviciu gratuit de transfer (dacă materialele sunt mai mari de 25 MB)
  • Filmuleţele vor fi publicate pe canalul nostru YouTube, cu precizarea numelui şi prenumelui persoanei care a filmat, accesul fiind public.
  • De pe site (pagina parohiei, mănăstirii, misiunii, comunităţii etc.) va fi un link (o legătură) spre materialul video.

- ziare, reviste, broşuri, foi parohiale etc.:

• Vă rugăm să le trimiteţi în format PDF gata aranjate în pagină (tehnoredactate):
    • pe e-mail: grecocatolicbru@gmail.com
    • prin Filemail.com, WeTransfer.com sau orice alt serviciu gratuit de transfer (dacă fişierele sunt mai mari de 25 MB)
  • Materialele vor fi publicate on-line pe conturile noastre de Issuu.com sau Scribd.com, accesul la ele fiind public, însă fără posibilitatea de a fi descărcate (download). Dacă doriţi să poată fi descărcate de către cititori, vă rugăm să ne anunţaţi.
  • De pe site (pagina parohiei, mănăstirii, misiunii, comunităţii etc.) va fi un link (o legătură) spre materialul on-line.

Despre datele personale:

• Conform Regulamentului (UE) 2016/679 aplicabil din 25 mai 2018, dacă doriţi ca datele dumneavoastră personale (nume, prenume, telefon, e-mail) să apară în mod public la pagina parohiei, misiunii, mănăstirii sau comunităţii în care activaţi, vă rugăm să ne trimiteţi acordul scris la una dintre adresele: grecocatolicbru@gmail.com, contact@parohiigreco-catolice.ro sau ca mesaj pe Facebook şi le vom publica pe acest site.
  • Prin trimiterea anunţurilor, ştirilor, evenimentelor, informaţiilor, fotografiilor, materialelor video, ziarelor, revistelor, broşurilor, foilor parohiale etc. vă daţi consimţământul ca numele şi prenumele dumneavoastră (fără alte date personale) să apară în mod public pe site-urile pe care le publicăm gratuit (www.parohiigreco-catolice.ro, Facebook, Google, YouTube, Issuu, Scribd).
  • Pentru modificarea, completarea sau ştergerea datelor dumneavoastră personale (nume, prenume, telefon, e-mail), vă rugăm să ne trimiteţi un mesaj la una dintre adresele: grecocatolicbru@gmail.com, contact@parohiigreco-catolice.ro sau ca mesaj pe Facebook şi le vom rezolva în cel mai scurt timp.

Alte site-uri unde puteţi adăuga anunţuri sau ştiri:

Vă mulţumim pentru vizită şi colaborare.

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.