Căutaţi după localitate, cartier, judeţ, preot etc. Dacă nu găseşte nimic, vă rugăm să deschideţi una din paginile de mai jos:
În atenţia preoţilor, persoanelor consacrate, credincioşilor: Conform Regulamentului (UE) 2016/679 aplicabil din 25 mai 2018, dacă doriţi ca datele dumneavoastră personale (telefon, e-mail) să apară în mod public (la pagina parohiei, misiunii, mănăstirii sau comunităţii în care activaţi) pentru credincioşii greco-catolici şi vizitatorii acestui site, vă rugăm să ne trimiteţi acordul scris împreună cu datele de contact pe adresa: contact@parohiigreco-catolice.ro şi le vom publica pe acest site în cel mai scurt timp. Vă mulţumim.

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Cum puteţi ajuta

Înscriere:

• Adăugarea parohiilor, misiunilor, comunităţilor, eparhiilor, mănăstirilor, persoanelor etc. pe acest site este absolut gratuită.
  • Site-ul ”Parohii şi comunităţi greco-catolice” este construit pe bază de voluntariat.

Informaţii:

• Pentru adăugarea, actualizarea, modificarea, ştergerea unor date de pe acest site, vă rugăm să ne lăsaţi un comentariu la postarea respectivă (parohia, eparhia, mănăstirea etc.), să ne scrieţi mesaj pe unul dintre e-mailurile de mai jos sau pe Facebook.

Date personale:

• Conform Regulamentului (UE) 2016/679 aplicabil din 25 mai 2018, dacă doriţi ca datele dumneavoastră personale (telefon, e-mail) să apară în mod public (la pagina parohiei, misiunii, mănăstirii sau comunităţii în care activaţi) pentru credincioşii greco-catolici şi vizitatorii acestui site, vă rugăm să ne trimiteţi acordul scris împreună cu datele de contact pe adresa: contact@parohiigreco-catolice.ro şi le vom publica pe acest site în cel mai scurt timp.
  • Modificarea, completarea sau ştergerea datelor dumneavoastră personale se va efectua în cel mai scurt timp, în urma trimiterii unui mesaj pe adresa de e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro.
  • Vă mulţumim.

Fotografii:

• Dacă doriţi să ne trimiteţi imagini care să fie publicate pe acest site, vă rugăm să alegeţi una dintre opţiunile de trimitere de mai jos.
  • Foarte important ca pozele să fie făcute de dumneavoastră sau să aveţi acordul persoanei care le-a fotografiat. Vă mulţumim pentru înţelegere.

Materiale istorice:

• Publicăm articole şi cărţi scrise de dumneavoastră despre Biserica Română Unită cu Roma.
  • În cazul în care cunoaşteţi documente, cărţi, reviste, ziare, articole tipărite sau on-line, materiale video despre istoria Bisericii Greco-Catolice, vă rugăm să ne scrieţi şi le vom publica pe site în măsura în care vom obţine acordul pentru acestea.

Sugestii:

• Orice propunere cu privire la îmbunătăţirea site-ului (organizare, design etc.) este întotdeauna binevenită.

Trimiteţi:

• pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro
  • pe e-mail: grecocatolicbru@gmail.com
  • mesaj pe Facebook
  • prin FastuploadWeTransfer.com sau orice alt serviciu de transfer fişiere (dacă materialele sunt mai mari de 25 MB)

Vă mulţumim pentru colaborare.

3 comentarii:

1. http://www.bru-austria.at/servicii-religioase.html

RăspundețiȘtergere
  2. Multumim mult pentru informatii. Actualizam parohiile cat de repede posibil.

RăspundețiȘtergere

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.