A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Comunităţi din străinătate (în ordine alfabetică):

Cum puteţi ajuta

Căutăm voluntari

• care să ne ajute la dezvoltarea celei mai complete baze de date a bisericilor, capelelor şi mănăstirilor greco-catolice româneşti din întreaga lume.
  • Avem nevoie de ajutorul dumneavoastră pentru a menţine informaţiile actualizate, precum şi completarea datelor istorice.
  • Vă rugăm să luaţi în considerare adoptarea unei parohii, comunităţi, eparhii, localităţi, a unui judeţ, a unei provincii sau chiar a unei ţări.
  • Făcând acest lucru, veţi ajuta credincioşii să participe la slujbele greco-catolice şi să ia legătura cu parohiile şi comunităţile din orice zonă a lumii.
  • Doar anunţaţi-ne prin trimiterea unui e-mail la contact@parohiigreco-catolice.ro sau grecocatolicbru@gmail.com şi vom reveni cu un mesaj din partea noastră.
  • Vă mulţumim.

Înscriere:

• Adăugarea parohiilor, misiunilor, comunităţilor, eparhiilor, mănăstirilor, persoanelor etc. pe acest site este absolut gratuită.
  • Site-ul ”Parohii şi comunităţi greco-catolice româneşti” este construit pe bază de voluntariat şi cu intenţia de a face mai cunoscută şi mai vizibilă pe internet Biserica Română Unită cu Roma, Greco-Catolică.

Informaţii:

• Pentru adăugarea, modificarea, ştergerea unor date de pe acest site (hram, adresă, program liturgic, istoric, diverse etc.) vă rugăm să ne scrieţi:
    • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro sau grecocatolicbru@gmail.com
    • mesaj pe Facebook
    • printr-un comentariu la pagina parohiei, eparhiei, mănăstirii sau comunităţii.

• Dorim să ajutăm credincioşii să găsească mai uşor când se celebrează Sfânta Liturghie în bisericile şi capelele greco-catolice din România şi străinătate (diasporă).
  • De aceea, vă rugăm să ne trimiteţi programul liturgic (text sau fotografie):
    • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro sau grecocatolicbru@gmail.com
    • mesaj pe Facebook
    • printr-un comentariu la pagina parohiei, mănăstirii sau comunităţii.

Fotografii, albume foto:

• Vă rugăm să le trimiteţi:
  • Imaginile vor fi publicate prin serviciul gratuit Google Foto. Va exista un link (o legătură) de pe pagina parohiei, mănăstirii, comunităţii etc. spre fotografie sau spre albumul foto.

• Vă rugăm să le trimiteţi:
    • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro sau sau grecocatolicbru@gmail.com
    • prin Filemail.com, WeTransfer.com sau orice alt serviciu gratuit de transfer (dacă materialele sunt mai mari de 25 MB)
  • Filmuleţele vor fi publicate pe canalul nostru YouTube. De pe site (pagina parohiei, mănăstirii, comunităţii etc.) va fi un link (o legătură) spre materialul video.

Materiale istorice:

• În cazul în care cunoaşteţi documente, cărţi, anuare, şematisme, reviste, ziare, articole tipărite sau on-line, materiale video despre istoria Bisericii Greco-Catolice, vă rugăm să ne scrieţi şi le vom publica pe site în măsura în care vom obţine acordul pentru acestea.

Sugestii:

• Orice propunere cu privire la îmbunătăţirea site-ului (organizare, design etc.) este întotdeauna binevenită.

Date personale:

• Conform Regulamentului (UE) 2016/679 aplicabil din 25 mai 2018, dacă doriţi ca datele dumneavoastră personale (nume, prenume, telefon, e-mail) să apară în mod public la pagina parohiei, misiunii, mănăstirii sau comunităţii în care activaţi, vă rugăm să ne trimiteţi acordul scris împreună cu datele de contact la adresa: grecocatolicbru@gmail.com sau contact@parohiigreco-catolice.ro şi le vom publica pe www.parohiigreco-catolice.ro în cel mai scurt timp.
  • Prin trimiterea anunţurilor, ştirilor, evenimentelor, informaţiilor, fotografiilor, materialelor video, ziarelor, revistelor, broşurilor, foilor parohiale etc. vă daţi consimţământul ca numele şi prenumele dumneavoastră (fără alte date personale) să apară în mod public pe site-urile pe care le publicăm gratuit (www.parohiigreco-catolice.roFacebookGoogleYouTubeIssuuScribd).
  • Pentru modificarea, completarea sau ştergerea datelor dumneavoastră personale (nume, prenume, telefon, e-mail), vă rugăm să ne trimiteţi un mesaj la adresa: grecocatolicbru@gmail.com sau contact@parohiigreco-catolice.ro şi le vom rezolva în cel mai scurt timp.

3 comentarii:

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.