A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Comunităţi din străinătate (în ordine alfabetică):

Programul liturgic în România

• Orarul Sfintelor Liturghii afişat pe acest site este strict informativ. Pentru informaţii exacte vă rugăm să contactaţi parohia sau eparhia respectivă. Orele afişate sunt orele locale corespunzătoare fiecărei parohii.
  • La sărbători, în posturi, în prima vineri din lună sau în prima sâmbătă din lună: dacă nu este precizat un program special, atunci orarul liturgic este cel din ziua respectivă (luni, miercuri, vineri, sâmbătă etc.).
  • Vă recomandăm să urmăriţi şi site-urile, blogurile sau paginile de Facebook ale parohiilor pentru eventualele modificări în programul liturgic.

• Legendă:
    • indicator = locaţie exactă
    • cerc simplu = locație aproximativă
    • cerc cu copii = locaţie în sau lângă o instituţie de învăţământ
    • cerc cu clădire = locaţie într-o instituţie de cultură
    • cerc cu cruce = locaţie în sau lângă cimitir
    • cerc cu litera H = locaţie în sau lângă o clinică sau un spital
    • cerc cu om în pat = locaţie în sau lângă un hotel sau o pensiune

Programul Sfintelor Liturghii în:

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.