Programul liturgic greco-catolic în România

• Orarul Sfintelor Liturghii greco-catolice prezentat pe acest site este strict informativ. Pentru informaţii exacte vă rugăm să contactaţi parohia sau eparhia respectivă.
  • Orele afişate sunt orele locale corespunzătoare fiecărei biserici sau capele.
  • La sărbători, în posturi, în prima vineri din lună sau în prima sâmbătă din lună: dacă nu este precizat un program special, atunci orarul liturgic este cel din ziua respectivă (luni, miercuri, vineri, sâmbătă etc.).
  • Vă recomandăm să urmăriţi şi site-urile, blogurile sau paginile de Facebook ale parohiilor pentru eventualele modificări în programul liturgic.

Parohia Greco-Catolică Mănăstirea, Maramureş

Hram: Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavril

Parohia Greco-Catolică din Cluj - Centru Istoric - Catedrala ”Schimbarea la Faţă”, Cluj-Napoca

Parohia Greco-Catolică ”Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavril” Satu Mare, Satu Mare