Treceți la conținutul principal

Program liturgic greco-catolic în judeţul Sălaj

  • Orarul Sfintelor Liturghii greco-catolice prezentat pe acest site este strict informativ. Pentru informaţii exacte vă rugăm să contactaţi parohia sau eparhia respectivă.
  • Orele afişate sunt orele locale corespunzătoare fiecărei biserici sau capele.
  • La sărbători, în posturi, în prima vineri din lună sau în prima sâmbătă din lună: dacă nu este precizat un program special, atunci orarul liturgic este cel din ziua respectivă (luni, miercuri, vineri, sâmbătă etc.).
  • Vă recomandăm să urmăriţi şi site-urile, blogurile sau paginile de Facebook ale parohiilor pentru eventualele modificări în programul liturgic.

B

  • Băbeni
    • duminică: 10.00 / luni-sâmbătă: 8.00
  • Bădăcin
    • duminică şi sărbători: 10.30 / luni-sâmbătă: 8.00
  • Bobota
    • duminică şi sărbători: 11.00
  • Bocşa
    • duminică şi sărbători: 9.00
  • Buciumi
    • duminică şi sărbători: 11.00 / miercuri şi vineri: 9.00
  • Bulgari
    • duminică şi sărbători: 9.00 / luni-sâmbătă: 8.00
  • Buzaş
    • duminică (bilunar): 10.00

C

  • Camăr
    • duminică şi sărbători: 9.00
  • Căpâlna
    • duminică: 10.45 / luni-sâmbătă: 9.00
  • Cehu Silvaniei
    • duminică şi sărbători: 11.00
  • Cizer
    • duminică şi sărbători: 10.00 / luni-sâmbătă: 8.00

D

  • Dobrocina
    • duminică şi sărbători: 8.30
  • Dolheni
    • duminică şi sărbători: 11.00
  • Drighiu
    • duminică şi sărbători: 11.00 / luni-vineri: 7.00 / sâmbătă: 8.00

H

  • Halmăşd
    • duminică şi sărbători: 9.00 / miercuri şi vineri: 8.00
  • Huseni
    • duminică şi sărbători: 8.00

I

  • Ip
    • duminică şi sărbători: 10.30 şi 16.00 / luni-sâmbătă: 8.00

J

  • Jibou
    • duminică şi sărbători: 10.00 / luni, marţi: 8.00 / miercuri, joi, vineri: 18.00 / sâmbătă: 8.00

L

  • Lemniu
    • duminică: 10.00 / luni-sâmbătă: 7.00
  • Letca
    • duminică şi sărbători: 11.30 / luni: 19.00 / joi: 19.00 / prima vineri din lună: 8.00

M

  • Marin
    • duminică şi sărbători: 10.30 / luni-sâmbătă: 8.00

P

  • Păuşa
    • duminică şi sărbători: 10.00 / miercuri: 8.30 / vineri: 8.30
  • Podişu (Ciumeni)
    • duminică (bilunar): 10.00
  • Poieniţa
    • duminică şi sărbători: 9.30 / miercuri: 19.00 / vineri: 19.00

S

  • Sâg
    • duminică şi sărbători: 13.00
Ş - Ș (SH)
T
  • Tihău
    • duminică: 10.00 / luni-sâmbătă: 18.30

V

  • Valcău de Sus
    • duminică şi sărbători: 9.00 / luni, miercuri şi vineri: 8.30
  • Valcău de Jos
    • duminică şi sărbători: 11.00 / marţi, joi şi sâmbătă: 8.00

Z


Harta cu parohiile şi filiile (filialele) din România:


Vizualizaţi harta mărită (pe tot ecranul)

Comentarii

Cele mai accesate în ultima săptămână:

Mănăstirea Greco-Catolică Prislop, Maramureş

Hramuri: Adormirea Maicii Domnului şi Sfântul Andrei

Parohia Greco-Catolică Oradea - Catedrala ”Sfântul Nicolae”, Bihor

Hram: Sfântul Nicolae

Parohia Greco-Catolică Blaj I - Catedrala ”Sfânta Treime”, Alba

Hram: Sfânta Treime

Parohia Greco-Catolică Oradea ”Schimbarea la Faţă” Velenţa, Bihor

Hram: Schimbarea la Faţă

Parohia Greco-Catolică din Cluj - Centru Istoric - Catedrala ”Schimbarea la Faţă”, Cluj-Napoca

Hram: Schimbarea la Faţă

Parohia Greco-Catolică din Cluj - Andrei Mureşanu, Cluj-Napoca

Hram: Sfântul Iosif

Parohia Greco-Catolică Sibiu I - Sfânta Ursula, Sibiu

Hram: Sfânta Ursula

Parohia Greco-Catolică Braşov I, Braşov

Hram: Sfântul Petru

Parohia Greco-Catolică Zalău II - Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel, Sălaj

Hram: Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel

Parohia Greco-Catolică Dumbrava, Bihor

Hram: Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavril