A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş - Ș (SH) | T | Ţ - Ț (TZ) | U | V | Z

Programul liturgic greco-catolic în judeţul Braşov

• Orarul Sfintelor Liturghii greco-catolice prezentat pe acest site este strict informativ. Pentru informaţii exacte vă rugăm să contactaţi parohia sau eparhia respectivă.
  • Orele afişate sunt orele locale corespunzătoare fiecărei biserici sau capele.
  • La sărbători, în posturi, în prima vineri din lună sau în prima sâmbătă din lună: dacă nu este precizat un program special, atunci orarul liturgic este cel din ziua respectivă (luni, miercuri, vineri, sâmbătă etc.).
  • Vă recomandăm să urmăriţi şi site-urile, blogurile sau paginile de Facebook ale parohiilor pentru eventualele modificări în programul liturgic.

• Braşov I - Sfântul Petru
    • duminică: 10.00, 12.00 (pentru copii şi tineri) / sărbători împărăteşti în timpul săptămânii: 10.00, 18.00 / sărbători ale sfinţilor în timpul săptămânii: 8.30, 18.00 / luni-sâmbătă: 8.30, 18.00 (excepţie în prima miercuri din lună, ora 18.00 - Sfântul Maslu în loc de Sfânta Liturghie)
  • Braşov II - Buna-Vestire
    • duminică şi sărbători: 10.00 / marţi şi joi: 8.30

Ş-Ș (SH)

• Şercaia
    • duminică şi sărbători: 11.00 / luni-sâmbătă: 8.30
  • Şinca Veche
    • duminică: 9.00 / luni-sâmbătă: 8.00

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.