Program liturgic în judeţul Braşov

Orarul Sfintelor Liturghii greco-catolice prezentat pe acest site este strict informativ. Pentru informaţii exacte vă rugăm să contactaţi parohia sau eparhia respectivă.

Orele afişate sunt orele locale corespunzătoare fiecărei biserici sau capele.

La sărbători, în posturi, în prima vineri din lună sau în prima sâmbătă din lună: dacă nu este precizat un program special, atunci orarul liturgic este cel din ziua respectivă (luni, miercuri, vineri, sâmbătă etc.).

Vă recomandăm să urmăriţi şi site-urile, blogurile sau paginile de Facebook ale parohiilor pentru eventualele modificări în programul liturgic.

Braşov I - Sfântul Petru
  • duminică: 10.00, 12.00 (pentru copii şi tineri) / sărbători împărăteşti în timpul săptămânii: 10.00, 18.00 / sărbători ale sfinţilor în timpul săptămânii: 8.30, 18.00 / luni-sâmbătă: 8.30, 18.00 (excepţie în prima miercuri din lună, ora 18.00 - Sfântul Maslu în loc de Sfânta Liturghie)
Braşov II - Buna-Vestire
  • duminică: 10.00, 11.30 (pentru copii şi tineri) / sărbători în timpul săptămânii: 10.00 / marţi, vineri şi sâmbătă: 8.30