A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş - Ș (SH) | T | Ţ - Ț (TZ) | U | V | Z

Programul liturgic greco-catolic în judeţul Mureş

• Orarul Sfintelor Liturghii greco-catolice prezentat pe acest site este strict informativ. Pentru informaţii exacte vă rugăm să contactaţi parohia sau eparhia respectivă.
  • Orele afişate sunt orele locale corespunzătoare fiecărei biserici sau capele.
  • La sărbători, în posturi, în prima vineri din lună sau în prima sâmbătă din lună: dacă nu este precizat un program special, atunci orarul liturgic este cel din ziua respectivă (luni, miercuri, vineri, sâmbătă etc.).
  • Vă recomandăm să urmăriţi şi site-urile, blogurile sau paginile de Facebook ale parohiilor pentru eventualele modificări în programul liturgic.

G

• Grindeni
    • duminică şi sărbători: 9.00
  • Gurghiu
    • duminică şi sărbători: 10.00 / luni-vineri: 8.00

R

• Râciu
    • duminică şi sărbători: 10.00
  • Reghin - Adormirea Maicii Domnului
    • VARA: duminică şi sărbători: 10.00, 19.00 / luni-sâmbătă: 8.00, 19.00; IARNA: duminică şi sărbători: 10.00, 17.00 / luni-sâmbătă: 8.00, 17.00

L

• Lăscud
    • duminică şi sărbători: 10.00
  • Luduş
    • zilnic: 9.30 (orarul suferă permanent modificări în funcţie de perioada liturgică şi de diferitele acţiuni ale parohiei. Din acest motiv anunţăm programul săptămânal)

T

U

• Ulieş
    • duminică şi sărbători: 10.00 / luni: 7.00 / marţi: 8.00 / miercuri-sâmbătă: 7.00
  • Ungheni
    • duminică şi sărbători: 10.00 / marţi şi joi: 8.00 (din luna martie până în noiembrie)

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.