A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş - Ș (SH) | T | Ţ - Ț (TZ) | U | V | Z

Programul liturgic greco-catolic în Ucraina

• Programul Sfintelor Liturghii greco-catolice prezentat pe acest site este strict informativ. Pentru informaţii exacte vă rugăm să contactaţi parohia, misiunea sau comunitatea respectivă.
  • Orele afişate sunt orele locale corespunzătoare fiecărei biserici sau capele.
  • La sărbători, în posturi, în prima vineri din lună sau în prima sâmbătă din lună: dacă nu este precizat un program special, atunci orarul liturgic este cel din ziua respectivă (luni, miercuri, vineri, sâmbătă etc.).
  • Vă recomandăm să urmăriţi şi site-urile, blogurile sau paginile de Facebook ale parohiilor sau comunităţilor pentru eventualele modificări în programul liturgic.

În ordine alfabetică (după provincii / regiuni şi localităţi):

Transcarpatia:
  • Apşa de Jos
    • duminică şi sărbători: 8.45 (Utrenia şi Sfânta Liturghie) / luni-sâmbătă: 7.00 (Utrenia, Orele I şi III şi Sfânta Liturghie) / prima vineri din lună: 8.00 (Utrenia, Orele I şi III şi Sfânta Liturghie)
  • Apşa de Mijloc
    • duminică şi sărbători: 11.00 / luni-sâmbătă: 10.00
  • Biserica Albă
    • duminică şi sărbători: 10.00
  • Slatina
    • duminică şi sărbători: 10.00

Harta cu parohiile şi comunităţile din străinătate (diasporă):

Vizualizaţi harta mărită (pe tot ecranul)

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.