A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Parohia Greco-Catolică Română Jankov Most (Iancăid), Serbia

• Hram: Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel
  • Adresa bisericii: Jankov Most (Јанков Мост, Iancaid, Iancăid, Iancahida, Iankahida), Banatul de Sud, Vojvodina (Voivodina)
  • Sfânta Liturghie: nu ştim orarul liturgic
  • Jurisdicţie: Prea Sfinţia Sa Djura Džudžar, episcop greco-catolic, Exarh Apostolic de Serbia
  • Preot: Mihai Gherghel
    • Telefon mobil: 00381-644.652.094
    • E-mail: lupenimih@yahoo.it
  • Web: -
  • Reţele sociale: -
  • Bloguri: -
  • Pagini: -
  • Hartă: Google Maps
  • Lăcaş de cult sfinţit în anul: -
  • Foto: Sors Bona, Commons.wikimedia.org, iulie 2016
Biserica greco-catolică română Jankov Most (Iancăid), Serbia

Evenimente:

Ultima actualizare:

• 17 octombrie 2018

3 comentarii:

1. Sunt un admirator al Bisericii greco-catolice. M-ar interesa numărul credincioșilor greco-catolici din această parohie. Cu stimă ! Pr. Iosif Mareș

RăspundețiȘtergere
  2. Va rugam sa luati legatura pe e-mail cu parintele Mihai Gherghel. Raspunde la mesaje. Si puteti sa-l intrebati si de celelalte doua parohii greco-catolice administrate tot de dansul. O zi placuta si spor la lucru.

RăspundețiȘtergere
  3. Mulţumim părintelui Mihai Gherghel pentru acordul datelor personale (e-mail, telefon) şi pentru informaţii.

RăspundețiȘtergere

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.