A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Parohia Greco-Catolică ”Bunavestire” Satu Mare, Satu Mare

• Hram: Bunavestire
  • Adresa bisericii în construcţie: Aleea Clăbucet nr. 10, cartier Carpaţi I, Satu Mare, cod poştal 440233, lângă Şcoala ”Octavian Goga” şi Grădiniţa cu Program Prelungit nr. 11.
  • Sfânta Liturghie: nu ştim orarul liturgic
Biserica greco-catolică în construcţie ”Bunavestire” Satu Mare (2018)

Evenimente:

• 2011 - Pr. Gheorghe Simion a primit în folosinţă, în mod gratuit, o fostă centrală termică abandonată din cartierul Carpaţi I, Satu Mare.
  • 2013 - După primirea tuturor avizelor de construcţie, a început transformarea în biserică.
  • 8 septembrie 2018 - A fost sfinţită Biserica Greco-Catolică ”Bunavestire” şi oficiată prima Sfântă Liturghie în această parohie.
  • Sursa: www.presasm.ro

Ultima actualizare:

• 9 septembrie 2018

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.