A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Parohia Greco-Catolică Baia Mare - Spitale, Maramureş

• Hram: -
  • Adresa capelei: Strada George Coşbuc nr. 31, în incinta Spitalului Judeţean de Urgenţă ”Dr. Constantin Opriş” Baia Mare, la parter, cod poştal 430031
  • Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 11.30 / luni-sâmbătă: 9.00
Spitalul Judeţean de Urgenţă ”Dr. Constantin Opriş” Baia Mare, Maramureş -
în incintă există capelă greco-catolică.

• Duminică şi sărbători:
  • Luni-sâmbătă (zile lucrătoare):

Evenimente:

• Această misiune a asistenţei spirituale a bolnavului în spitalele din Baia Mare, a debutat în anul 1991 sub tutela părintelui doctor Vasile Raţiu, care a activat ca preot operator sanitar până la pensionare, în anul 2010.
  • Din anul 2010, această nobilă misiune a fost încredințată părintelui Mihai Bogdan Şimonca, absolvent al Seminarului Greco-Catolic ”Sfinţii Trei Ierarhi: Vasile, Grigorie şi Ioan” de la Oradea.
  • Sursa: www.episcopiamm.ro

Ultima actualizare:

• 9 septembrie 2018

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.