A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Parohia Greco-Catolică Tăuţii Măgherăuş, Maramureş

• Hram: Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavril şi Adormirea Maicii Domnului
  • Adresa bisericii „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril”: Strada Principală nr. 802, Tăuţii Măgherăuş, cod poştal 437345
  • Adresa bisericii „Adormirea Maicii Domnului”: Strada Principală nr. 95, Tăuţii Măgherăuş, cod poştal 437345
  • Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 8.30 / luni-sâmbătă: 7.00
  • Serviciile religioase greco-catolice se celebrează zilnic: o săptămână în biserica cu hramul „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril” din Tăuţi şi o săptămână în biserica „Adormirea Maicii Domnului” din Măgherăuş, alternativ cu parohiile ortodoxe din localitate, în urma dreptului obţinut în instanţă, de a celebra în cele două biserici greco-catolice vechi.

Biserica ”Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril” Tăuţii de Jos

Biserica ”Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril” Tăuţii Măgherăuş, Maramureş

Biserica ”Adormirea Maicii Domnului” Măgherăuş

Biserica ”Adormirea Maicii Domnului” Tăuţii Măgherăuş, Maramureş

• Duminică şi sărbători:
  • Luni-sâmbătă (zile lucrătoare):
    • 6.30 - Rozariul
  • În Postul Mare:
    • 18.00 - Calea Crucii
  • În Postul Adormirii Maicii Domnului:
    • 18.00 - Paraclisul Maicii Domnului

Evenimente:

Ultima actualizare:

• 5 iunie 2018

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.