A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Mănăstirea Greco-Catolică a Părinţilor Bazilieni Mintiu Gherlii, Cluj

• Hram: Sfânta Cruce
  • Adresa: Mintiu Gherlii nr. 304A, cod poştal 407410
  • Mănăstire de călugări
Mănăstirea Greco-Catolică a Părinţilor Bazilieni Mintiu Gherlii, Cluj

Evenimente:

• Situată într-un cadru natural deosebit, pe o colină deasupra localităţii Mintiu Gherlii, vizibilă de pe drumul naţional Dej-Gherla, oferă în acelaşi timp atât avantajele unui acces foarte uşor, cât şi al izolării necesare rugăciunii şi reculegerii spirituale. O mănăstire nouă, care sperăm să devină, cu ajutorul lui Dumnezeu şi în urma rugăciunilor călugărilor prezenţi aici şi a credincioşilor, un loc de pelerinaj care să contribuie la opera de mântuire a lui Cristos, şi să aducă celor care vin să se roage aici uşurare sufletească şi trupească.
  • Vă invităm cu drag să participaţi la pelerinajul devenit tradiţional cu ocazia hramului mănăstirii, în data de 14 septembrie.
  • sursa: bazilieni.wordpress.com

Ultima actualizare:

• 11 martie 2017

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.