Parohia Greco-Catolică Română Spilimbergo, Italia

• Hram: Sfinţii Constantin şi Elena
  • Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 11.00

Biserica “San Giovanni dei Battuti”:

• Din 26 octombrie 2019, până se va termina renovarea (acoperiş/interior/exterior) la Biserica ”San Rocco” din Spilimbergo, toate serviciile religioase se vor celebra în Biserica “San Giovanni dei Battuti” la 3 minute pe jos (prin Via Roma) de la Biserica ”San Rocco”. (Pr. Vasile Nistor)
  • Adresa bisericii: Via Giuseppe Mazzini, 33097 - Spilimbergo (PN), Friuli-Venezia Giulia
  • Pagini: -
  • Hartă: Google Maps
  • Foto: Pr. Vasile Nistor, Facebook, octombrie 2019
Biserica “San Giovanni dei Battuti” Spilimbergo, Italia
Harta cu distanţa de la Biserica ”San Rocco” la Biserica “San Giovanni dei Battuti” prin Via Roma

Biserica ”San Rocco”:

Biserica ”San Rocco” Spilimbergo, Italia (2011)
Biserica ”San Rocco” în renovare, Spilimbergo, Italia (2019)

• Duminică şi sărbători:

Arhieparhia Majoră Greco-Catolică de Alba Iulia şi Făgăraş

Patron: Sfântul Spirit Adresa: Strada Petru Pavel Aron nr. 2, Blaj, judeţul Alba, cod poştal 515400

Parohia Greco-Catolică din Cluj I - Centru Istoric, Cluj-Napoca

Hram: Schimbarea la Faţă Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 8.30, 10.30 şi 18.00 / luni-vineri: 9.00 şi 18.00 / sâmbătă: 9.00

Şematism. Eparhia de Cluj-Gherla 1947. Partea a II-a: Seria districtelor vicariale şi protopopeşti

Varianta originală: în format PDF (sursa: Biblioteca Centrală Universitară "Lucian Blaga" Cluj-Napoca - www.bcucluj.ro)

Parohia Greco-Catolică Vintere, Bihor

Hram: Sfântul Nicolae Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 10.00

Parohia Greco-Catolică Română Canton, SUA

Nume oficial: St. George Romanian Catholic Cathedral Sfânta Liturghie: VARA: duminică: 9:00 a.m. / IARNA: duminică: 10:00 a.m.

Şematismul clerului Arhidiecezei Mitropolitane Greco-Catolice Române de Alba Iulia şi Făgăraş pe anul 1937

Varianta în format PDF (sursa: Biblioteca Centrală Universitară "Lucian Blaga" Cluj-Napoca - www.bcucluj.ro)

Parohia Greco-Catolică Sibiu III, Sibiu

Hram: Sfântul Ioan Botezătorul Sfânta Liturghie: nu ştim orarul liturgic

Parohia Greco-Catolică Română Dearborn, SUA

Nume oficial: St. Mary Romanian Catholic Church Sfânta Liturghie: duminică: 10:30 a.m.

Parohia Greco-Catolică Timişoara VI, Timiş

Hram: Buna Vestire Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 10.00 / luni-sâmbătă: 8.30 / prima vineri din lună: 10.00

Parohia Greco-Catolică Română Detroit, SUA

Nume oficial: St. John the Baptist Romanian Catholic Church Sfânta Liturghie: duminică: 10:00 a.m.