A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Comunităţi din străinătate (în ordine alfabetică):

Parohia Greco-Catolică Română Toronto, Canada

• Hram: Buna Vestire
  • Sfânta Liturghie: duminică: 12.30

Biserica ”Our Lady of Perpetual Help”:

Our Lady of Perpetual Help Church Toronto, Canada

• Sfânta Liturghie se celebrează în fiecare duminică de la ora 12:30.
  • În sărbători, celebrarea Sfintei Liturghii este programată la ore diferite, menţionate în calendarul parohiei de pe site-ul http://www.bunavestire.org/.
  • Sărbătorile Sfinţilor ce nu au programată Sfânta Liturghie în cursul săptămânii vor fi celebrate în duminica cea mai apropiată.
  • Spovedania sau Mărturisirea - În fiecare duminică, credincioşii se pot spovedi, înainte de începerea Sfintei Liturghii, între orele 12.00 şi 12.30. În mod excepţional, în anumite perioade ale anului, poate fi anunţat un program prelungit al spovedaniilor.

Un comentariu:

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.