Parohia Greco-Catolică Seini, Maramureş

• Hram: Pogorârea Sfântului Spirit
  • Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 10.30 / luni-sâmbătă: 8.00

Biserica ”Pogorârea Sfântului Spirit”:

Biserica greco-catolică Seini, Maramureş

• Duminică şi sărbători:
  • Luni-sâmbătă (zile lucrătoare):
  • Începând din 2 ianuarie, timp de 33 de zile:
    • 9.00 - Rugăciuni către Preasfânta Treime, prin mijlocirea Preacuratei Fecioare Maria (rugăciuni, psalmi, meditarea Sfintei Scripturi)
  • Începând din prima joi din luna februarie timp de 15 zile de joi:
    • 17.00 - Devoţiune la Sfânta Rita
  • În Postul Mare, miercuri şi vineri:
    • 17.00 - Calea Crucii
  • În Postul Adormirii Maicii Domnului:
    • 19.00 - Paraclisul Maicii Domnului
  • Ȋn luna septembrie, timp de 9 zile de marţi:
    • 18.00 - Devoţiune la Sfântul Anton

Arhieparhia Majoră Greco-Catolică de Alba Iulia şi Făgăraş

Patron: Sfântul Spirit Adresa: Strada Petru Pavel Aron nr. 2, Blaj, judeţul Alba, cod poştal 515400

Parohia Greco-Catolică din Cluj I - Centru Istoric, Cluj-Napoca

Hram: Schimbarea la Faţă Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 8.30, 10.30 şi 18.00 / luni-vineri: 9.00 şi 18.00 / sâmbătă: 9.00

Şematismul clerului Arhidiecezei Mitropolitane Greco-Catolice Române de Alba Iulia şi Făgăraş pe anul 1937

Varianta în format PDF (sursa: Biblioteca Centrală Universitară "Lucian Blaga" Cluj-Napoca - www.bcucluj.ro)

Şematism. Eparhia de Cluj-Gherla 1947. Partea a II-a: Seria districtelor vicariale şi protopopeşti

Varianta originală: în format PDF (sursa: Biblioteca Centrală Universitară "Lucian Blaga" Cluj-Napoca - www.bcucluj.ro)

Parohia Greco-Catolică Română Canton, SUA

Nume oficial: St. George Romanian Catholic Cathedral Sfânta Liturghie: VARA: duminică: 9:00 a.m. / IARNA: duminică: 10:00 a.m.

Parohia Greco-Catolică Vintere, Bihor

Hram: Sfântul Nicolae Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 10.00

Misiunea Greco-Catolică Română Chicago, SUA

Nume oficial: Ss. Peter and Paul Romanian Catholic Church Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 11.30 am

Parohia Greco-Catolică Oradea Catedrala ”Sfântul Nicolae”, Bihor

Hram: Sfântul Nicolae Sfânta Liturghie: duminică: 8.00, 10.00, 12.00 - pentru copii (în vacanţele şcolare nu se celebrează), 17.00 (ora de iarnă), 18.00 (ora de vară) / sărbători peste săptămână: 8.00, 10.00, 17.00 (ora de iarnă), 18.00 (ora de vară) / luni-sâmbătă: 8.00, 17.00 (ora de iarnă), 18.00 (ora de vară)

Mănăstirea Greco-Catolică şi Casa generală a Congregaţiei Inimii Neprihănite Bucureşti

Hram: Inima Neprihănită Mănăstire de călugăriţe

Misiunea Greco-Catolică Română Boston, SUA

Nume oficial: St. Joseph's Mission Romanian Catholic Church  Sfânta Liturghie: duminică: 10:00 a.m.