Mănăstirea Greco-Catolică a Părinţilor Bazilieni Molişet, Bistriţa-Năsăud

Evenimente:

• Aceasta este una dintre mănăstirile unde natura vine în ajutorul omului doritor de rugăciune şi reculegere spirituală, aflându-se într-o foarte frumoasă vale de la poalele muntelui Ţibleş, unde s-au păstrat multe dintre obiceiurile tradiţionale bistriţene, atât în ceea ce priveşte credinţa oamenilor cât şi viaţa de zi cu zi. Deşi într-un loc îndepărtat, este una dintre mănăstirile cu amenajările cele mai moderne în vederea primirii grupurilor de credincioşi doritori de rugăciune şi meditaţie departe de agitaţia cotidiană.
  • Vă invităm cu drag să participaţi la pelerinajul devenit tradiţional cu ocazia hramului mănăstirii, în prima duminică după Rusalii (Duminica Tuturor Sfinţilor).
  • sursa: bazilieni.wordpress.com

Ultima actualizare:

• 18 iunie 2017

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.