Parohia Greco-Catolică Română Viena - Kagran, Austria

• Hram: Sfinţii Apostoli Petru şi Pavel
  • Sfânta Liturghie: a doua şi a patra duminică din lună: 12.00
  • Jurisdicţie: Ordinariatul pentru credincioșii Bisericilor Catolice Orientale din Austria
  • Preot: Ovidiu Pintea
    • Telefon mobil: 0043-650.7642.735
    • E-mail: ovidiu.pintea@gmx.at
  • Web: http://www.bru-austria.at/
  • Reţele sociale: Facebook
  • Bloguri: -

Biserica ”Sfântul Gheorghe” Kangran:

Biserica ”Sfântul Gheorghe”, Kagran-Viena, Austria

• A doua și a patra duminică din lună:

• În fiecare duminică în care se celebrează Sfânta Liturghie în Kagran, doamna învățătoare Simona Tămaș susține, începând de la ora 10.00, o lecție de limba română pentru copii

1. Mulţumim părintelui Ovidiu Pintea pentru acordul datelor personale (telefon, e-mail) şi pentru informaţii.

RăspundețiȘtergere

Arhieparhia Majoră Greco-Catolică de Alba Iulia şi Făgăraş

Patron: Sfântul Spirit Adresa: Strada Petru Pavel Aron nr. 2, Blaj, judeţul Alba, cod poştal 515400

Parohia Greco-Catolică din Cluj I - Centru Istoric, Cluj-Napoca

Hram: Schimbarea la Faţă Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 8.30, 10.30 şi 18.00 / luni-vineri: 9.00 şi 18.00 / sâmbătă: 9.00

Parohia Greco-Catolică (Ucraineană) Sighetu Marmaţiei (Sighet), Maramureş

Hram: Acoperământul Maicii Domnului - 14 octombrie (rit vechi) Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 10.00 / luni-sâmbătă: 8.00

Parohia Greco-Catolică Timişoara VI, Timiş

Hram: Buna Vestire Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 10.00 / luni-sâmbătă: 8.30 / prima vineri din lună: 10.00

Şematism. Eparhia de Cluj-Gherla 1947. Partea a II-a: Seria districtelor vicariale şi protopopeşti

Varianta originală: în format PDF (sursa: Biblioteca Centrală Universitară "Lucian Blaga" Cluj-Napoca - www.bcucluj.ro)

Misiunea Greco-Catolică ”Sf. Ioan Botezătorul” Tustin, California, SUA

Nume oficial: St. John the Baptist Romanian Catholic Mission Sfânta Liturghie: duminică: 10:00 a.m.

Parohia Greco-Catolică Română Dearborn, SUA

Nume oficial: St. Mary Romanian Catholic Church Sfânta Liturghie: duminică: 10:30 a.m.

Parohia Greco-Catolică Română Canton, SUA

Nume oficial: St. George Romanian Catholic Cathedral Sfânta Liturghie: VARA: duminică: 9:00 a.m. / IARNA: duminică: 10:00 a.m.

Parohia Greco-Catolică din Carei I, Satu Mare

Hram: Sfântul Apostol Andrei Sfânta Liturghie: nu ştim orarul liturgic

Parohia Greco-Catolică Oradea Catedrala ”Sfântul Nicolae”, Bihor

Hram: Sfântul Nicolae Sfânta Liturghie: duminică: 8.00, 10.00, 12.00 - pentru copii (în vacanţele şcolare nu se celebrează), 17.00 (ora de iarnă), 18.00 (ora de vară) / sărbători peste săptămână: 8.00, 10.00, 17.00 (ora de iarnă), 18.00 (ora de vară) / luni-sâmbătă: 8.00, 17.00 (ora de iarnă), 18.00 (ora de vară)