Parohia Greco-Catolică Bradu, Sibiu

• Hram: Adormirea Maicii Domnului
  • Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 10.00 / luni-sâmbătă: 6.30

Biserica ”Adormirea Maicii Domnului”:

Biserica greco-catolică Bradu, Sibiu

• Duminică şi sărbători:
    • 9.00 - Utrenia
  • Luni-vineri (zile lucrătoare):
    • 19.00 - Diverse servicii religioase, mai cu seamă în posturi
  • Sâmbătă (zi lucrătoare):
    • seara - Vecernia

1. Mulţumim domnului Gelu Trandafir pentru imagini.

2. Programul liturgic.
    Zilnic, Sfânta Liturghie de la ora 06.30 la ora 07.00.
    După masă de la orele 19.00 diverse servicii religioase, mai cu seamă în posturi.
    Sâmbătă seara, Vecernia.
    Duminică si in sărbători, Utrenia de la ora 09.00 si Sf. Liturghie de la orele 10.00

RăspundețiȘtergere
  3. Mulţumim părintelui Ioan Ştefan Crişan pentru acordul datelor personale (e-mail, telefon) şi pentru informaţii.

Arhieparhia Majoră Greco-Catolică de Alba Iulia şi Făgăraş

Patron: Sfântul Spirit Adresa: Strada Petru Pavel Aron nr. 2, Blaj, judeţul Alba, cod poştal 515400

Parohia Greco-Catolică din Cluj I - Centru Istoric, Cluj-Napoca

Hram: Schimbarea la Faţă Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 8.30, 10.30 şi 18.00 / luni-vineri: 9.00 şi 18.00 / sâmbătă: 9.00

Şematismul clerului Arhidiecezei Mitropolitane Greco-Catolice Române de Alba Iulia şi Făgăraş pe anul 1937

Varianta în format PDF (sursa: Biblioteca Centrală Universitară "Lucian Blaga" Cluj-Napoca - www.bcucluj.ro)

Şematism. Eparhia de Cluj-Gherla 1947. Partea a II-a: Seria districtelor vicariale şi protopopeşti

Varianta originală: în format PDF (sursa: Biblioteca Centrală Universitară "Lucian Blaga" Cluj-Napoca - www.bcucluj.ro)

Parohia Greco-Catolică Română Canton, SUA

Nume oficial: St. George Romanian Catholic Cathedral Sfânta Liturghie: VARA: duminică: 9:00 a.m. / IARNA: duminică: 10:00 a.m.

Parohia Greco-Catolică Vintere, Bihor

Hram: Sfântul Nicolae Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 10.00

Misiunea Greco-Catolică Română Chicago, SUA

Nume oficial: Ss. Peter and Paul Romanian Catholic Church Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 11.30 am

Parohia Greco-Catolică Oradea Catedrala ”Sfântul Nicolae”, Bihor

Hram: Sfântul Nicolae Sfânta Liturghie: duminică: 8.00, 10.00, 12.00 - pentru copii (în vacanţele şcolare nu se celebrează), 17.00 (ora de iarnă), 18.00 (ora de vară) / sărbători peste săptămână: 8.00, 10.00, 17.00 (ora de iarnă), 18.00 (ora de vară) / luni-sâmbătă: 8.00, 17.00 (ora de iarnă), 18.00 (ora de vară)

Mănăstirea Greco-Catolică şi Casa generală a Congregaţiei Inimii Neprihănite Bucureşti

Hram: Inima Neprihănită Mănăstire de călugăriţe

Misiunea Greco-Catolică Română Boston, SUA

Nume oficial: St. Joseph's Mission Romanian Catholic Church  Sfânta Liturghie: duminică: 10:00 a.m.