A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Comunităţi din străinătate (în ordine alfabetică):

Misiunea Greco-Catolică Română New York City, SUA

• Nume oficial: St. Mary Romanian Catholic Mission
  • Sfânta Liturghie: duminică: 1:00 p.m. / sărbători în timpul săptămânii: 11:00 a.m.

Holy Cross Church:

Biserica ucraineană ”Sfânta Cruce” New York City, SUA

• Sfânta Liturghie este celebrată în fiecare duminică cu începere de la ora 1:00 p.m., la biserica "Holy Cross" de către părintele administrator Radu-Nicolae Titonea.
  • În zilele de sărbătoare Sfânta Liturghie se celebrează de la ora 11:00 a.m.
  • Se oficiază ceremonii de nunţi, botezuri, înmormântări şi alte servicii religioase.
  • Pentru nunţi vă rugăm să contactaţi preotul misiunii cu cel puţin 6 luni înainte de eveniment, pentru punerea la punct a tuturor detaliilor creştineşti pregătitoare, a acestui eveniment unic din viaţa fiecărui creştin.

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.