Căutaţi după localitate, cartier, judeţ, preot etc. Dacă nu găseşte nimic, vă rugăm să deschideţi una din paginile de mai jos:
În atenţia preoţilor, persoanelor consacrate, credincioşilor: Conform Regulamentului (UE) 2016/679 aplicabil din 25 mai 2018, dacă doriţi ca datele dumneavoastră personale (telefon, e-mail) să apară în mod public (la pagina parohiei, misiunii, mănăstirii sau comunităţii în care activaţi) pentru credincioşii greco-catolici şi vizitatorii acestui site, vă rugăm să ne trimiteţi acordul scris împreună cu datele de contact pe adresa: contact@parohiigreco-catolice.ro şi le vom publica pe acest site în cel mai scurt timp. Vă mulţumim.

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Parohia Greco-Catolică Bucureşti III, Bucureşti

• Hram: Înălţarea Sfintei Cruci
  • Adresa bisericii romano-catolice “Sfânta Cruce”: Şoseaua Mihai Bravu nr. 259, Bucureşti, sector 3, Bucureşti (în apropiere de Piaţa Muncii) lângă Spitalul Clinic de Boli Infecţioase şi Tropicale ”Victor Babeş”
  • Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 12.00
Biserica romano-catolică ”Sfânta Cruce” Bucureşti

• Duminică şi în sărbătorile de poruncă:
    • 12.00 - Sfânta Liturghie

Evenimente:

Ultima actualizare:

• 2 iulie 2017

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.