A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş - Ș (SH) | T | Ţ - Ț (TZ) | U | V | Z

Parohia Greco-Catolică Bucureşti III, Bucureşti

• Hram: Înălţarea Sfintei Cruci
  • Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători de poruncă (când comunitatea romano-catolică are sărbătoare): 12.00 / în sărbători de poruncă (când comunitatea romano-catolică nu are sărbătoare): 10.00

Biserica ”Sfânta Cruce”:

• Adresa bisericii romano-catolice: Şoseaua Mihai Bravu nr. 259, Bucureşti, sector 3, Bucureşti (în apropiere de Piaţa Muncii) lângă Spitalul Clinic de Boli Infecţioase şi Tropicale ”Victor Babeş”
  • Pagini: Biserici.org
  • Hartă: Google Maps
  • Lăcaş de cult sfinţit în anul: -
  • Foto: Transit_PO, Google Maps, martie 2014
Biserica romano-catolică ”Sfânta Cruce” Bucureşti

• Duminică şi în sărbătorile de poruncă (când comunitatea romano-catolică are sărbătoare):
    • 12.00 - Sfânta Liturghie
  • Sărbători de poruncă (când comunitatea romano-catolică nu are sărbătoare):

• După anul 1989 serviciile religioase s-au desfăşurat în capela ”Înălţarea Domnului” din strada Cristian Tell nr. 18B.
  • În prezent se celebrează în biserica romano-catolică ”Sfânta Cruce”.
  • Sursa: Pr. Valeriu Median

Un comentariu:

1. Mulţumim părintelui Valeriu Median pentru acordul datelor personale (telefon, e-mail) şi pentru informaţii.

RăspundețiȘtergere

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.