Parohii din România (în ordine alfabetică):

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş - Ș (SH) | T | Ţ - Ț (TZ) | U | V | Z

Parohia Greco-Catolică Brezoi, Vâlcea

  • Hram: Sfântul Gheorghe
  • Sfânta Liturghie: în funcţie de programul Parohiei Romano-Catolice

Biserica ”Sfântul Anton de Padova”:

Biserica romano-catolică ”Sfântul Anton” Brezoi, Vâlcea

Program liturgic:

  • Un program liturgic constant al parohiei din Brezoi nu există. De regulă, pentru că greco-catolicii sunt găzduiţi de parohia romano-catolică, părintele concelebrează Sfânta Liturghie cu parohul romano-catolic, în ritul latin, duminica şi în sărbători de la 10.30. Când sunt sărbătorile greco-catolice care nu se suprapun cu cele romano-catolice, părintele greco-catolic programează slujbele în funcţie de programul parohiei romano-catolice.

Program pastoral:

  • -

Albume foto:

Materiale video:

  • -

Diverse:

  • -

Scurt istoric:

Ştiri şi evenimente:

2 comentarii:

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.