A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Capelania Greco-Catolică Română Madrid, Spania

• Hram: Botezul Domnului
  • Adresa capelei ”Nuestra Señora de las Angustias”: c/ Rafael de Riego 16, 28045 Madrid
  • Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 12.30
Capela ”Nuestra Señora de las Angustias”, Madrid, Spania

• Duminică şi sărbători:
    • 12.00 (sau la cerere) - Sfânta Spovedanie
  • Sâmbătă:
    • 12.00 şi 17.00 - Botezuri

• Vineri:
    • 19:00-21:00 (sau la cerere) - Vizite la casele credincioşilor sau la bolnavi

Evenimente:

• Întâlnirea consiliului parohial are loc în ultima duminică a fiecărui luni după Sfânta Liturghie,  între orele 13.30 şi 14.30.

• Biserica Greco-Catolică Română din Madrid (Spania) a fost întemeiată în luna aprilie 2009 de Cardinalul Antonio María Rouco Varela pentru atenţia pastorală a credincioşilor români de rit bizantin din Arhidieceza sa.

Ultima actualizare:

• 20 august 2018

Un comentariu:

1. Multumim parintelui Bogdan Vasile Buda, Protopop de Madrid si Spania pentru acordul datelor personale (e-mail, telefon) si pentru informatii.

RăspundețiȘtergere

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.