A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş - Ș (SH) | T | Ţ - Ț (TZ) | U | V | Z

Programul liturgic greco-catolic în Statele Unite ale Americii

• Programul Sfintelor Liturghii greco-catolice prezentat pe acest site este strict informativ. Pentru informaţii exacte vă rugăm să contactaţi parohia, misiunea, comunitatea sau eparhia respectivă.
  • Orele afişate sunt orele locale corespunzătoare fiecărei biserici sau capele.
  • La sărbători, în posturi, în prima vineri din lună sau în prima sâmbătă din lună: dacă nu este precizat un program special, atunci orarul liturgic este cel din ziua respectivă (luni, miercuri, vineri, sâmbătă etc.).
  • Vă recomandăm să urmăriţi şi site-urile, blogurile sau paginile de Facebook ale parohiilor sau comunităţilor pentru eventualele modificări în programul liturgic.

În ordine alfabetică (după state şi localităţi):

California:

Illinois:

Massachusetts:

Michigan:

New Jersey:
  • Roebling
    • duminică (excepţie prima duminică din lună): 8:30 a.m. / prima sâmbătă din lună: 5:00 p.m.
  • Trenton
    • duminică: 10:30 a.m. / luni-sâmbătă: 8:30 a.m.

New York:
  • New York City
    • duminică: 1:00 p.m. / sărbători în timpul săptămânii: 11:00 a.m.

Ohio:
  • Alliance
    • miercuri: 7:30 a.m. / vineri: 7:30 a.m. / sâmbătă: 9:00 a.m.
  • Canton
    • VARA: duminică: 9:00 a.m. / IARNA: duminică: 10:00 a.m.
  • Chesterland
    • duminică: 9:00 a.m. / sărbători în timpul săptămânii: 5:00 p.m. / prima vineri din lună: 5:00 p.m.
  • Cleveland
    • duminică: 11:00 a.m. / sărbători în timpul săptămânii: 7:00 p.m. / luni-sâmbătă: 9:00 a.m.
  • Youngstown (Boardman)
    • duminică: 10:30 a.m.

Pennsylvania:
  • McKeesport
    • duminică: 11:00 a.m. şi 6:00 p.m. / sâmbătă: 4:15 p.m.

Harta cu parohiile şi comunităţile din străinătate (diasporă):

Vizualizaţi harta mărită (pe tot ecranul)

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.