A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş - Ș (SH) | T | Ţ - Ț (TZ) | U | V | Z

Programul liturgic greco-catolic în Germania

• Programul Sfintelor Liturghii greco-catolice prezentat pe acest site este strict informativ. Pentru informaţii exacte vă rugăm să contactaţi parohia, misiunea sau comunitatea respectivă.
  • Orele afişate sunt orele locale corespunzătoare fiecărei biserici sau capele.
  • La sărbători, în posturi, în prima vineri din lună sau în prima sâmbătă din lună: dacă nu este precizat un program special, atunci orarul liturgic este cel din ziua respectivă (luni, miercuri, vineri, sâmbătă etc.).
  • Vă recomandăm să urmăriţi şi site-urile, blogurile sau paginile de Facebook ale parohiilor sau comunităţilor pentru eventualele modificări în programul liturgic.

În ordine alfabetică (după landuri / regiuni şi localităţi):

Baden-Württemberg:
  • Bad Dürrheim
    • duminică şi sărbători: 13.00
  • Mannheim
    • a patra duminică din lună: 10.30. Programul poate suferi modificări şi se găseşte afişat pe pagina de Facebook a parohiei Mainz.
  • Reutlingen
    • duminică şi sărbători: 12.15
  • Sigmaringen
    • duminică şi sărbători: 9.00

Bayern (Bavaria):
  • München
    • duminică: 10.30
  • Rosenheim
    • duminică (bilunar): 10.30
  • Traunstein
    • în timpul anului şcolar: duminică şi sărbători: 10.30 / în perioada vacanţelor: duminică şi sărbători: 11.00

Hessen (Hessa):

Niedersachsen (Saxonia Inferioară):

Nordrhein-Westfalen (Renania de Nord-Westfalia):

Rheinland-Pfalz (Renania-Palatinat):
  • Mainz
    • duminică: 10.30. Programul poate suferi modificări şi se găseşte afişat pe pagina de Facebook a parohiei.

Harta cu parohiile şi comunităţile din străinătate (diasporă):

Vizualizaţi harta mărită (pe tot ecranul)

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.