A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş - Ș (SH) | T | Ţ - Ț (TZ) | U | V | Z

Programul liturgic greco-catolic în Franţa

• Programul Sfintelor Liturghii greco-catolice prezentat pe acest site este strict informativ. Pentru informaţii exacte vă rugăm să contactaţi parohia, misiunea sau comunitatea respectivă.
  • Orele afişate sunt orele locale corespunzătoare fiecărei biserici sau capele.
  • La sărbători, în posturi, în prima vineri din lună sau în prima sâmbătă din lună: dacă nu este precizat un program special, atunci orarul liturgic este cel din ziua respectivă (luni, miercuri, vineri, sâmbătă etc.).
  • Vă recomandăm să urmăriţi şi site-urile, blogurile sau paginile de Facebook ale parohiilor sau comunităţilor pentru eventualele modificări în programul liturgic.

În ordine alfabetică (după provincii / regiuni şi localităţi):

Île-de-France:
  • Le Blanc-Mesnil
    • în a doua şi în a patra duminică din lună: 9.00
  • Paris
    • la Capela Surorilor ”Marie Réparatrice”: duminică, sărbătorile de Crăciun, Anul Nou şi Bobotează: 11.00
    • la Capela Misiunii: sărbători în timpul săptămânii: 18.30

Harta cu parohiile şi comunităţile din străinătate (diasporă):

Vizualizaţi harta mărită (pe tot ecranul)

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.