Programul liturgic greco-catolic în Belgia

• Programul Sfintelor Liturghii greco-catolice prezentat pe acest site este strict informativ. Pentru informaţii exacte vă rugăm să contactaţi parohia, misiunea sau comunitatea respectivă.
  • Orele afişate sunt orele locale corespunzătoare fiecărei biserici sau capele.
  • La sărbători, în posturi, în prima vineri din lună sau în prima sâmbătă din lună: dacă nu este precizat un program special, atunci orarul liturgic este cel din ziua respectivă (luni, miercuri, vineri, sâmbătă etc.).
  • Vă recomandăm să urmăriţi şi site-urile, blogurile sau paginile de Facebook ale parohiilor sau comunităţilor pentru eventualele modificări în programul liturgic.

În ordine alfabetică (după provincii / regiuni şi localităţi):

Vlaams Gewest, Région flamande, Flämische Region (Flandra)
  • Roeselare
    • Pentru orarul liturgic exact, vă rugăm să-l sunaţi pe pr. Filip-Ionel Chereşi la numărul de mobil afișat pe pagina parohiei.
  • Zonhoven

Région Bruxelles-Capitale / Brussels Hoofdstedelijk Gewest / Region Brüssel-Hauptstadt (Regiunea Capitalei Bruxelles):

Wallonie / Walonreye / Wallonien / Wallonië (Valonia):

Harta cu parohiile şi comunităţile din străinătate (diasporă):

Vizualizaţi harta mărită (pe tot ecranul)

Parohia Greco-Catolică Ibăneşti, Mureş

Hram: Sfântul Nicolae

Parohia Greco-Catolică din Cluj - Centru Bob, Cluj-Napoca

Hram: Învierea Domnului

Parohia Greco-Catolică Floreşti I, Cluj

Hram: Sfântul Nicolae

Parohia Greco-Catolică Bocsig, Arad