Căutaţi după localitate, cartier, judeţ, preot etc. Dacă nu găseşte nimic, vă rugăm să deschideţi una din paginile de mai jos:
În atenţia preoţilor, persoanelor consacrate, credincioşilor: Conform Regulamentului (UE) 2016/679 aplicabil din 25 mai 2018, dacă doriţi ca datele dumneavoastră personale (telefon, e-mail) să apară în mod public (la pagina parohiei, misiunii, mănăstirii sau comunităţii în care activaţi) pentru credincioşii greco-catolici şi vizitatorii acestui site, vă rugăm să ne trimiteţi acordul scris împreună cu datele de contact pe adresa: contact@parohiigreco-catolice.ro şi le vom publica pe acest site în cel mai scurt timp. Vă mulţumim.

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Parohia Greco-Catolică din Cioncheşti, Satu Mare

• Hram: Naşterea Maicii Domnului
  • Adresa bisericii: Strada Bisericii nr. 1, Cioncheşti, cod poştal 447361
  • Sfânta Liturghie: duminică şi sărbători: 10.30
Biserica greco-catolică din Cioncheşti, Satu Mare

• Duminică şi sărbători:

Evenimente:

• Biserică de cărămidă construită în anul 1946, cu hramul “Adormirea Maicii Domnului ”.
  • Parohia greco-catolică a fost desfiinţată de statul român comunist în 1948 şi biserica a fost dată parohiei ortodoxe.
  • În anul 1979 s-a renovat biserica şi turnul.
  • Parohia greco-catolică s-a reînființat în anul 1992.
  • Serviciile religioase se oficiază alternativ cu ortodocşii.
  • sursa: grecocatolicasm.ro
  • Alte şematisme (anuare) greco-catolice ale Bisericii Române Unite

Ultima actualizare:

• 5 mai 2018

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.