A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş - Ș (SH) | T | Ţ - Ț (TZ) | U | V | Z

Programul liturgic greco-catolic în Spania

• Programul Sfintelor Liturghii greco-catolice prezentat pe acest site este strict informativ. Pentru informaţii exacte vă rugăm să contactaţi parohia, misiunea sau comunitatea respectivă.
  • Orele afişate sunt orele locale corespunzătoare fiecărei biserici sau capele.
  • La sărbători, în posturi, în prima vineri din lună sau în prima sâmbătă din lună: dacă nu este precizat un program special, atunci orarul liturgic este cel din ziua respectivă (luni, miercuri, vineri, sâmbătă etc.).
  • Vă recomandăm să urmăriţi şi site-urile, blogurile sau paginile de Facebook ale parohiilor sau comunităţilor pentru eventualele modificări în programul liturgic.

În ordine alfabetică (după provincii / regiuni şi localităţi):

Alicante / Alacant:
  • Alicante
    • duminică şi sărbători: 10.00
  • Torrevieja
    • numai prima duminică din lună: 12.00

Almería:
  • Almería
    • sărbători: 11.00 / miercuri şi vineri: 19.00

Ciudad Real:

Granada:

Islas Baleares / Illes Balears (Insulele Baleare):

La Rioja:

León:
  • León
    • duminică: 10.00 (Utrenia urmată de Sfânta Liturghie) / sâmbătă: 11.00

Madrid:
  • Madrid
    • duminică şi sărbători: 12.30

Harta cu parohiile şi comunităţile din străinătate (diasporă):

Vizualizaţi harta mărită (pe tot ecranul)

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi corectăm. Vă mulţumim.