Parohia Greco-Catolică Română Toronto, Canada

  • Hram: Buna Vestire
  • Adresa bisericii ”Our Lady of Perpetual Help”: 78 Clifton Road, Toronto, Ontario, M4T 2G2 (Mount Pleasant Road / St. Clair Street East)
  • Sfânta Liturghie: duminică: 12.30
Our Lady of Perpetual Help Church Toronto, Canada

Program liturgic:

  • Sfânta Liturghie se celebrează în fiecare duminică de la ora 12:30. În sărbători, celebrarea Sfintei Liturghii este programată la ore diferite, menţionate în calendarul parohiei de pe site-ul http://www.bunavestire.org/. Sărbătorile Sfinţilor ce nu au programată Sf. Liturghie în cursul săptămânii vor fi celebrate în duminica cea mai apropiată.
  • Spovedania sau Mărturisirea - În fiecare duminică, credincioşii se pot spovedi, înainte de începerea Sf. Liturghii, între orele 12.00 şi 12.30. În mod excepţional, în anumite perioade ale anului, poate fi anunţat un program prelungit al spovedaniilor.

Evenimente:

Albume foto:

  • -

Diverse:

  • -

Scurt istoric:

  • -

Ultima actualizare:

  • 6 martie 2017

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.