Căutaţi după localitate, cartier, judeţ, preot etc. Dacă nu găseşte nimic, vă rugăm să deschideţi una din paginile de mai jos:
În atenţia preoţilor, persoanelor consacrate, credincioşilor: Conform Regulamentului (UE) 2016/679 aplicabil din 25 mai 2018, dacă doriţi ca datele dumneavoastră personale (telefon, e-mail) să apară în mod public (la pagina parohiei, misiunii, mănăstirii sau comunităţii în care activaţi) pentru credincioşii greco-catolici şi vizitatorii acestui site, vă rugăm să ne trimiteţi acordul scris împreună cu datele de contact pe adresa: contact@parohiigreco-catolice.ro şi le vom publica pe acest site în cel mai scurt timp. Vă mulţumim.

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Biserici şi capele din străinătate (diasporă)

• În diasporă (străinătate), bisericile greco-catolice române se află sub jurisdicţia episcopului romano-catolic local, cu excepţia bisericilor din Statele Unite ale Americii şi Canada care au eparhie proprie subordonată direct Sfântului Scaun al Romei, cu sediul la Canton, Ohio, SUA. (sursa: www.bru-austria.at)

• Legendă:
    • indicator = locaţie exactă
    • cerc simplu = locație aproximativă
    • cerc cu copii = locaţie în sau lângă o instituţie de învăţământ
    • cerc cu clădire = locaţie într-o instituţie de cultură
    • cerc cu cruce = locaţie în sau lângă cimitir
    • cerc cu litera H = locaţie în sau lângă o clinică sau un spital
    • cerc cu om în pat = locaţie în sau lângă un hotel sau o pensiune

E

G

J

L

R

T

U

Y

Parohii localizate lângă sau în:

Parohii închise sau inactive:

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.