A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | L | M | N | O | P | R | S | Ş (SH) | T | Ţ (TZ) | U | V | Z

Instrucţiuni de vizionare on-line

• Important! Urmărirea Sfintei Liturghii prin intermediul mijloacelor de comunicare (video şi/sau audio) nu înlocuieşte obligaţia de a participa personal la Sfânta Liturghie duminica şi în sărbători. Cu excepția cazurilor persoanelor în vârstă, bolnave, aflate în imposibilitatea de a participa personal la Sfânta Liturghie în lăcaşul de cult.

Adrese de transmisiune în direct (live):

Instrucţiuni de vizionare on-line pe calculator:

• Deoarece programele de internet (browserele) nu mai asigură suport pentru transmisia în direct prin intermediul VLC Web Plugin, este necesară instalarea VLC Media Player.
  • După instalare, se deschide programul VLC Media Player
  • Click cu mouse-ul pe Media (în meniu din stânga, sus)
  • Apoi click pe Open Network Stream / Deschide un flux de reţea
Open Network Stream / Deschide un flux de reţea
  • În rubrica Network Protocol / Protocol de reţea se tastează sau se copiază (Copy / Paste) una dintre adresele de transmisiune de mai sus (menţionate la fiecare biserică).
Network Protocol / Protocol de reţea
  • Apoi se dă click pe butonul Play / Redă.
  • Denumirile butoanelor pot să difere în funcţie de limba în care a fost instalat programul.

Instrucţiuni de vizionare on-line pe telefon mobil sau tabletă:

RTSP Camera Viewer din Magazinul Play
  • După instalare, în aplicaţie se introduce adresa de transmisiune a bisericii respective (vezi mai sus).
  • sursa: www.parohiasomeseni.ro

Aţi găsit o greşeală pe acest site? Vă rugăm să ne anunţaţi şi o corectăm. Mulţumim.