Adăugaţi informații, foto-video

Înscrierea pe site:

Adăugarea parohiilor, misiunilor, comunităţilor, eparhiilor, mănăstirilor, persoanelor etc. pe acest site este gratuită.

Site-ul ”Parohii şi comunităţi greco-catolice româneşti” este construit pe bază de voluntariat, cu intenţia de a face mai cunoscută şi mai vizibilă pe internet Biserica Română Unită cu Roma, Greco-Catolică.

Informaţii, program liturgic:

Pentru adăugarea, modificarea, ştergerea unor date de pe acest site (hram, adresă, program liturgic, istoric, diverse etc.) vă rugăm să ne scrieţi:

Fotografii, materiale video:

Vă rugăm să le trimiteţi:
  • pe e-mail: contact@parohiigreco-catolice.ro sau grecocatolicbru@gmail.com
  • prin Filemail.com, WeTransfer.com sau oricare alt site gratuit de transfer (dacă sunt mai mari de 25 MB)
Imaginile vor fi publicate prin serviciul gratuit Google Foto. Va exista un link (o legătură) de pe pagina parohiei, mănăstirii, comunităţii etc. spre fotografie sau spre albumul foto.

Filmuleţele vor fi publicate pe canalul nostru YouTube. De pe site (pagina parohiei, mănăstirii, comunităţii etc.) va fi un link (o legătură) spre materialul video.

Materiale istorice:

În cazul în care cunoaşteţi documente, cărţi, anuare, şematisme, reviste, ziare, articole tipărite sau on-line, materiale video despre istoria Bisericii Greco-Catolice, vă rugăm să ne scrieţi şi le vom publica pe site în măsura în care vom obţine acordul pentru acestea.

Sugestii:

Orice propunere cu privire la îmbunătăţirea site-ului (organizare, design, informaţii etc.) este întotdeauna binevenită.

Vă mulţumim.

Vizualizaţi harta pe tot ecranul

Harta cu parohiile şi comunităţile din străinătate (diasporă):

Vizualizaţi harta pe tot ecranul

Harta cu mănăstirile din România şi străinătate (diasporă):

Vizualizaţi harta pe tot ecranul

Harta cu Arhieparhia Majoră şi Eparhiile greco-catolice româneşti: